info@pars-e.com +98-21-89395 شرکت پارس ارتباط افزار

سوالات فنی

سوالات فنی

به دلیل آپدیت نبودن سریال جدید کالا در سایت با این جمله روبرو می شوید که برای فعال شدن گارانتی حدود 3 تا 6 روز طول میکشد.برای حصول اطمینان از صحت گارانتی می توانید با بخش خدمات پشتیبانی پارس ارتباط تماس بگیرید.

شما باید از طریق پورت شبکه تنظیمات رو انجام بدید . ولی اگر بخواهید از طریق USB تنظیم کنید باید درایور USB رو از سایت TP-LINK تهیه کنید .

به مودم 8980 می توانید 3G وصل کنید فقط در قسمت تنظیمات حالتش رو از ADSL به حالت 3G تغییر دهید . مودم 3G MA180 در این حالت مناسب می باشد . ولی مودم 3G 5250 , و5350 بدون USB می باشد و به صورت وایرلس می توانید استفاده کنید .

ابتدا باید سریال پشت دستگاه را از طریق سایت pars-e قسمت گارانتی-ثبت سریال دستگاه-اطلاع رسانی گارانتی وارد کرده و از گارانتی دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید سپس دستگاه به همراه شماره تماس.مشکل دستگاه و نام و آدرس دقیق را یه آدرس شرکت ارسال نمایید.ضمنا شماره سریال دستگاه را حتما یادداشت نموده تا درصورت نیاز همکاران ما در بخش گارانتی بتوانند شما را یاری کنند.

قبل از مراجعه ی حضوری ابتدا سریال دستگاه را تلفنی با بخش گارانتی پارس ارتباط چک کرده و در صورت تأیید مراجعه نمایید.

برای connect شدن به مودم به صورت pope و استفاده از wireless وارد کردن دو گزینه VPI و VCIبه طور صحیح الزامی می باشد.برای عموم ISP ها در تهران 0= VPIو 35= VCI می باشد.در حالی که به صورت پیش فرض در کنسول مودم ها 8=VPI می باشد که باید آن را تغییر دهید.

باید firmware مودم به روز رسانی شود.توصیه می گردد این کار به صورت حضوری در کارانتی صورت گیرد.

به تازگی سیم کارت رایتل با ایرانسل رومینگ شده اند و در این حالت بدون توجه به طرح و بسته خریداری شده هزینه به صورت تعرفه آزاد محسوب می گردد.برای غیر فعال کردن این طرح باید از منویWizard قسمت Dial up قسمت Data Roming را Disable نمایید.

احتمالا در حالت bridge کانکت شده که مشکل میتواند از اشتباه وارد کردن username , password , vpi , vci باشد .که در 90درصد موارد vpi , vci درست وارد نمیشود .

وقتی مشتریان ایراد دستگاه را اظهار نمایند و تست آن مشکل زمان زیادی نخواهد ، کار سریع انجام میشود . اما اگر ایراد در طول استفاده مداوم از دستگاه نمایان شود طبیعیست که زمان بیشتری تا پاسخگویی نهایی لازم است .

کاملا واضح است خرابی ای که علت آن عامل خارجی نباشد جزو گارانتی قرار میگرد .بعنوان مثال وایرلس دستگاه ضعیف شده باشد . در ضمن متعلقات دستگاه مانند آنتن ، آداپتور ، باطری و .. در هیچ شرایطی جزو گارانتی قرار نمیگیرد

تمامی دستگاه های EAP در صورت نصب firmware مناسب می توانند از نرم افزار EAP Controller پشتیبانی کنند. تنها دستگاه های EAP120 با firmware نسخه EAP120 V1.0 141107 می توانند از حالت کلاستر پشتیبانی کنند. دستگاه های EAP120 V1.0 و EAP120 V1.20 می توانند به این نسخه از firmware ارتقا یابند.

در اکسس پوینت EAP120 می توان با بالا و پایین بردن نسخه firmware مربوطه، بین حالت های مدیریتی مختلف دستگاه جابجا شد. اما محدودیت هایی برای حالت کلاستر وجود دارد. به عنوان مثال، یک کلاستر نمی تواند شامل بیش از 24 دستگاه شود. بنابراین، می توان گفت اگر بیش از 24 دستگاه EAp120 دارید، نرم افزار EAP Controller انتخاب بهتری به شمار می رود. در غیر اینصورت، حالت کلاستر (cluster mode) بهتر خواهد بود؛ زیرا آسان تر است و نیازی به نصب نرم افزار EAP Controller ندارد.

ما به هیچ وجه نصب نرم افزار EAP Controller در لپ تاپ و مدیریت شبکه EAP به صورت وایرلس را توصیه نمی کنیم. با توجه به اینکه تمامی تنظیمات EAP Controller، پس از پذیرفتن دستگاه EAP در تمامی دستگاه های EAP اعمال خواهد شد. بنابراین، هنگامی که SSID یا حالت امنیتی شبکه تغییر کند، اتصال وایرلس قطع خواهد شد و شما باید مجددا به شبکه متصل شوید. اصولا نرم افزار EAP Controller می بایست در یک کامپیوتر که به صورت کابلی به شبکه EAP متصل است، نصب شده و اجرا گردد. شما نیز می توانید از طریق لپ تاپ خود به رابط تحت وب دسترسی داشته باشید.

اکسس پوینت های EAP می توانند بدون EAP Controller نیز کار کنند و نیازی به اجرای دائمی نرم افزار EAP Controller پس از پیکربندی تنظیمات نمی باشد، مگر اینکه از عملکرد پورتال (Portal function) استفاده کنید. علاوه بر این، ما توصیه می کنیم نرم افزار EAP Controller را جهت مانیتورینگ شبکه و زمان بندی عملیات های مختلف در حال اجرا نگه دارید.

شما می توانید با استفاده از نرم افزار EAP Controller به صورت همزمان چند صد دستگاه EAP را مدیریت کنید. این دستگاه های EAP می توانند از مدل های مختلف باشند به شرطی که دارای firmware مناسبی باشد که قابلیت پشتیبانی از EAP Controller را داشته باشد. تعداد واقعی اکسس پوینت های قابل پشتیبانی به عملکرد کامپیوتر شما بستگی دارد.

بله، نرم افزار EAP Controller 2.0.3 و نسخه های بالاتر می توانند از این عملکرد پشتیبانی کند.

خیر، یک اکسس پوینت EAP را تنها می توان با استفاده از یک EAP controller مدیریت کرد. در واقع، تنها یک نرم افزار EAP controller اجازه دارد تا در شبکه اجرا شود. هنگام اجرای نرم افزار EAP controller، اگر تشخیص داده شود که یک EAP controller دیگر در همان شبکه در حال اجرا شدن است، نرم افزار شما را به رابط مدیریت EAP controller در حال اجرا هدایت خواهد کرد.

دستگاه های EAP110/EAP120 می توانند از 8 SSID ( و VLAN ID های مربوطه) پشتیبانی کنند در حالی که اکسس پوینت های سقفی مدل EAP220/EAP320/EAP330 قادر به پشتیبانی از 16 SSID ( و VLAN ID های مربوطه) می باشند.

خیر، دستگاه EAP همچنان به کار خود ادامه خواهد داد. اگر می خواهید دستگاه EAP را مجددا راه اندازی کنید، باید به لیست اکسس پوینت ها (AP list) بروید و در ستون Action روی آیکن reboot کلیک کنید.

اگرچه نرم افزار EAP controller می بایست در زیر شبکه (subnet) یکسان با دستگاه EAP اجرا شود، اما همچنان می توان شبکه را به صورت از راه دور مدیریت کرد. کافیست پورت های مربوطه را برای هاست EAP controller باز کنید. در دستگاه های NAT شرکت TP-LINK می توانید پورت 8043 را برای EAP controller Host باز نمایید. سپس می توانید با استفاده از آدرس https://wan_ip:8043 به رابط مدیریت EAP controller دسترسی یابید.

معمولا دو حالت وجود دارد:

حالت اول: 403 Forbidden
پس از پذیرفته شدن دستگاه توسط EAP controller، شما تنها با استفاده از EAP controller می توانید پیکربندی تنظیمات را تغییر دهید و وضعیت EAP را بررسی کنید. اگر بخواهید به رابط مدیریت EAP ها دسترسی یابید، یک صفحه خطا با مضمون 403 Forbidden مشاهده خواهید کرد.

حالت دوم: Username و Password اشتباه
پس از پذیرفته شدن دستگاه توسط EAP controller، حساب کاربری دستگاه EAP به حسابی که تنظیم شده است تغییر خواهد کرد. حتی زمانی که دستگاه توسط EAP controller مدیریت نشود، تمامی تنظیمات حفظ خواهند شد. شما باید با استفاده از حساب دستگاه وارد صفحه مدیریت EAP شوید تا بتوانید آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

مرور گر Chrome به صورت پیش فرض جهت جستجو از پروتکل https استفاده می کند؛ و به دلیل ماهیت پروتکل https قابلیت هدایت مجددا آن به صفحه پورتال وجود ندارد. سعی کنید یک صفحه ساده را با http باز کنید تا به صفحه پورتال هدایت شوید.

در حال حاضر این نرم افزار از سیستم عامل های Microsoft Windows XP/Vista/7/8/8.1 پشتیبانی می کند. متاسفانه فعلا قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل های Mac OSX و Linux وجود ندارد.

پورت 8043 برای پروتکل https، پورت 8088 در پروتکل http و پورت 27017 برای mongo DB server مورد استفاده قرار می گیرند. هنگامی که از EAP controller استفاده می کنید از مشغول نبودن این پورت ها توسط سایر برنامه ها اطمینان حاصل کنید.

هنگامی که دستگاه روشن است، دکمه RESET را فشار داده و به مدت 8 ثانیه نگاه دارید تا چراغ LED دو بار به رنگ های قرمز، سبز و زرد در آید؛ آنگاه دکمه را رها کنید. این دستگاه به تنظیمات پیش فرض کارخانه برگردانده خواهد شد.

در نرم افزار EAP Controller پارامتری به نام Device Account وجود دارد. هنگامی که برای اولین بار EAP controller را اجرا می کنید، Device Account همزمان با حساب مدیر (administrator account) به صورت خودکار راه اندازی خواهد شد. هنگامی که دستگاه EAP اصلی انتخاب شد، Device Account بر تمامی دستگاه های EAP اعمال خواهد شد و جایگزین username و password دستگاه خواهند گردید.

در حال حاضر تنها سیستم عامل های Windows XP/Vista/7/8 می توانند از عملکرد RNDIS پشتیبانی کنند. عملکرد RNDIS برای کاربران سیستم عامل های Windows Vista/7/8 به صورت plug and play می باشد یعنی کافیست کامپیوتر خود را از طریق کابل USB به مودم 4G وصل کنید تا بتوانید از اینترنت استفاده نمایید.

برای مودم های M7350 و M7300_V1 :
4G: FDD-LTE B1/B3/B7/B8/B20 (2100/1800/2600/900/800MHz)
3G: DC-HSPA+/HSPA/UMTS B1/B8 (2100/900MHz)
2G: EDGE/GPRS/GSM Quad Band (850/900/1800/1900MHz)

برای مودم M7300_V2:
4G: FDD-LTE B1/B3/B7/B8/B20 (2100/1800/2600/900/800MHz)TDD-LTE B38/B40/B41 (2600/2300MHz)
3G: DC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS B1/B8 (2100/900MHz)
2G: EDGE/GPRS/GSM Quad Band (850/900/1800/1900MHz)

پورت Micro USB جهت تامین برق دستگاه و دسترسی کاربران به محتویات کارت حافظه SD micro به کار میرود. علاوه بر این، کاربران سیستم عامل Windows میتوانند با استفاده از فناوری RNDIS، کامپیوتر خود را به اینترنت متصل کنند.

مودم های 4G می توانند از کارت حافظه micro SD با فرمت های FAT/FAT32/NTFS/ESFAT پشتیبانی کنند.

لطفاً توجه داشته باشید که مودم M7350 می تواند شبکه وایرلس با فرکانس 2.4GHz یا 5GHz را ارائه دهد. اما مودم M7350 به دلیل طراحی پردازنده آن نمی تواند شبکه های وایرلس 2.4GHz و 5GHz را به صورت همزمان ایجاد نماید.

ما 2 رابط گرافیکی برای دستگاه های موبایل (گوشی و تبلت) جهت ورود و مدیریت مودم 4G طراحی نموده ایم که Phone و PC می باشند. جهت مشاهده عملکرد SMS از طریق دستگاه های موبایل، باید زمان ورود به این رابط کاربری گزینه PC را انتخاب کرده و پس از وارد کردن username و password صحیح، وارد رابط گرافیکی PC گردید.

در حالت عادی، مودم M7350 می تواند از 15 کاربر وایرلس همزمان پشتیبانی کند و این مقدار برای مودم M7300 تعداد 10 کاربر همزمان است؛ هر چند تعداد دقیق به بار ترافیکی بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر برخی از کاربران شبکه وایرلس شما، فایل هایی با حجم بالا را دانلود کنند، بیشتر پهنای باند شبکه و منابع سیستم را اشغال خواهند کرد و تنها تعداد اندکی از کاربران می توانند از شبکه استفاده کنند. اما اگر تمامی کاربران به فعالیت های عادی مانند مرور صفحات وب مشغول باشند، آنگاه M7350 می تواند 15 کاربر و M7300 می تواند 10 کاربر همزمان داشته باشد که به عملکرد مناسبی از شبکه دسترسی داشته باشند.

عبارات 150Mbps و 300Mbps معادل حداکثر سرعتی هستند که لینک وایرلس این روتر ها توانایی ایجاد آن را دارد. این سرعت در واقع سرعت شبکه وایرلس داخلی (WLAN) که بین کامپیوتر و روتر برقرار می شود. لازم به ذکر است که این سرعت با سرعت اینترنت کاملا متفاوت است.

ابزارهای آنلاین متنوعی جهت تست سرعت اینترنت وجود دارد. شما می توانید از یکی سایت های پرطرفدار مانند http://speedtest.net استفاده کنید یا سرعت دانلود را هنگام دانلود یک فایل از اینترنت بررسی کنید.

همانگونه که در بالا توضیح داده شد، 300Mbps به سرعت لینک وایرلس (WLAN) داخلی بین روتر و کامپیوتر اشاره دارد و با سرعت اینترنت کاملا تفاوت دارد. سرعت اینترنت توسط شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) شما تعیین می گردد.

معمولا اینترنت 8M ( 8 مگ) به معنای 8Mbps یا 8Mb/s است. عبارت Mbps به معنای مگابیت در ثانیه است؛ در حالی که MB/s به معنای مگابایت بر ثانیه می باشد که هر بایت شامل 8 بیت است. توجه داشته باشید که واحد MB معادل هشت برابر Mb است در نتیجه باید به واحد استفاده شده هنگام خریداری دقت کنید. در شرایط ایده آل اینترنت خریداری شده توسط شما، سرعت دانلود برابر با یک هشتم سرعت ذکر شده در قرارداد خواهد داشت که این امر طبیعی و به دلیل تبدیل واحد است.

مشترکین مختلف وایرلس، بسته به عواملی همچون حالت وایرلس، فاصله و سطح نویز ( سطح تداخل با سایر انتقالات وایرلس) ممکن است متفاوت باشد. جهت دستیابی به سرعت استاندارد IEEE 802.1n ، هم روتر وایرلس و هم دستگاه وایرلس مشترکین باید از حالت 802.11n پشتیبانی نماید. اگر یکی از این دو سمت مجهز به این استاندارد نباشند، سرعت لینک حداکثر به 54Mbps خواهد رسید.

همانطور که در بالا توضیح دادیم، 150Mbps/300Mbps به حداکثر سرعت لینک وایرلس اشاره دارد. سرعت لینک شبکه کابلی شما بر مبنای قابلیت پورت های LAN روتر، مشخصات کابل شبکه و کارت شبکه کامپیوتر شما تعیین می گردد. اگر پورت های LAN روتر از نوع 100Mbps باشند، سرعت لینک کابلی شما نیز 100Mbps خواهد بود.

محدوده تحت پوشش وای فای یک دستگاه EAP به صورت تکی چقدر است؟

محدوده تحت پوشش وایرلس یک اکسس پوینت سقفی سری EAP معمولا حدود 500 متر مربع با حداکثر توان انتقالی می باشد و یک دستگاه EAP می تواند حداکثر حدود 25 الی 35 مشترک فعال داشته باشد (تعداد مشترکین در دستگاه های EAP باند دوگانه با شرط فعال بودن هر دو باند فرکانسی 2.4GHz و 5GHz دو برابر این تعداد می باشد).
توزیع کانال توصیه شده و برنامه استفاده مجدد از کانال های باند فرکانسی 2.4GHz چیست؟

ما تنها باید از کانال های 1، 6 و 11 باند فرکانسی 2.4GHz به صورت مکرر استفاده کنیم؛ و مطمئن شویم که بین اکسس پوینت های مجاور هیچ کانال یکسانی وجود نداشته باشد. از آنجایی که بین کانال های باند فرکانسی 5GHz هیچ همپوشانی وجود ندارد؛ ما باید مطمئن شویم که اکسس پوینت های مجاور در کانال های مختلف باند فرکانسی 5GHz کار می کنند. توجه کنید که نیازی به انتخاب کانال های خاصی در باند فرکانسی 5GHz وجود ندارد و انتخاب کانال های 1، 6 و 11 تنها در باند فرکانسی 2.4GHz باید صورت گیرد.
hikvision
tplink
hilook
mikrotik
neffo
qnap
mercusys
seagate
AVS electronics
asrockr

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
دارنده پروانه عرضه ارایه خدمات ورود،خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
©2018,کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت پارس ارتباط می باشد.

رفتن به بالا
Scroll to Top