فناوری یادگیری عمیق هایک ویژن

فناوری یادگیری عمیق هایک ویژن

تکنولوژی یادگیری عمیق چیست؟

یادگیری عمیق نوعی از یادگیری ماشینی است که به کامپیوتر می آموزد کارهای انسان گونه انجام دهد، مانند تشخیص صدا، طبقه بندی تصاویر، تشخیص اشیاء و حتی توصیف محتوا. یک مثال در زندگی روزمره دستیارهای مجازی مانند Siri و Cortana هستند که تا حدودی با کمک تکنولوژی یادگیری عمیق ایجاد شده اند.

یادگیری عمیق، به جای سازمان دهی دیتا به منظور اجرا از طریق معادلات از پیش تعریف شده، پارامترهای اصلی در مورد دیتا را تهیه می کند و به کامپیوتر می آموزد دیتا را با شناسایی الگوها و با استفاده از پردازش لایه ای فراگیرد. امروزه توسعه سریع الگوریتم ها، شبکه های عصبی، رابط های انسان-ماشین و قدرت محاسبه از یادگیری عمیق بطور گسترده ای استفاده می کنند.

یادگیری عمیق وارد صنعت امنیت نیز شده است و تعدادی از راهکارها را قادر ساخته امنیت سایت و کارآیی عملکرد را ارتقاء دهند. مزیت یادگیری عمیق در شناسایی ویژگی ها و طبقه بندی تصاویر، این تکنولوژی را در حوزه امنیت بسیار ارزشمند کرده است. تکنولوژی یادگیری عمیق همه جنبه های حوزه امنیت – از تشخیص چهره و تشخیص وسیله نقلیه تا آنالیز رفتاری را تحت تأثیر قرار داده است.

ویژگی های تکنولوژی یادگیری عمیق هایک ویژن

تشخیص چهره

ویژگی تشخیص چهره را می توان در بسیاری از سناریوهای امنیتی و مدیریتی با کاربردهای متنوع، برای هشدار به اپراتورهای سیستم در مورد حضور اشخاص مورد نظر استفاده کرد. این فناوری از تأسیساتی با بیشترین اهمیت، مانند محل بازرسی امنیتی، ایستگاه راه آهن، فرودگاه، استادیوم و مؤسسات مالی محافظت می کند.

تشخیص اتوماتیک پلاک خودرو (ANPR)

تکنولوژی ANPR از پلاک ماشین در لحظه عکس می گیرد و آن را به لیست از پیش تعریف شده اضافه یا با آن مقایسه می کند و سپس اقدامات مناسب از جمله بازکردن در، افزودن هزینه یا به صدا درآوردن آژیر را انجام می دهد. در گذشته، ANPR هزینه بر، غیر قابل اطمینان و برای تعداد محدودی از موارد کاربردی مناسب بود. دوربین ها امروزه با الگوریتم یادگیری عمیق و پردازش GPU طراحی و مهندسی شده اند که ANPR را بسیار دقیق کرده است. دوربین بصورت خودکار اطلاعات پلاک خودرو را در یک صحنه دریافت و تعداد بیشتری پلاک خودرو را نسبت به سیستم های ANPR متداول شناسایی می کند، بدون نیاز به تنظیم و جانمایی دوربین که غالبا دردسرساز است.

شمارش گر افراد

دوربین دو لنزی شمارش گر افراد هایک ویژن مجهز به قدرت الگوریتم های یادگیری عمیق برای بینایی استریوی دوچشمی، شناسایی سه بعدی افراد و تکنولوژی های ردیابی و فیلتر ارتفاع می باشد.

تکنولوژی بینایی استریوی دوچشمی، با انطباق دو تصویر ثبت شده توسط دوربین دو لنزی، یک صحنه سه بعدی ایجاد می کند. وقتی هدف شناسایی شد، دوربین دولنزی شمارش گر افراد، ابعاد واقعی سوژه را با محاسبه انحراف از نقاط متناظر در صحنه و ثبت سوژه در حال حرکت بر طبق سه ویژگی بدن انسان – سر، شانه ها و قد بدست می آورد. دوربین همچنین می تواند دو شخص را شناسایی کند (با توجه به فاصله بین سرها). علاوه بر این، سایه ها یا سایر اشیاء نباید باعث خطای شمارش در دیتا شود.

فیلتر هشدار اشتباهی  تشخیص اشیاء

بعضی از مزایای مطلوب الگوریتم های یادگیری عمیق شامل دستیابی به دقت تشخیص الگوی قابل مقایسه با انسان یا حتی بهتر از آن، قابلیت های قدرتمند مقابله با مداخله و توانایی طبقه بندی و شناسایی هزاران ویژگی می شود.

چیزهایی مانند حیوانات، برگ درختان، یا حتی تغییرات میزان نور می تواند منجر به هشدار اشتباهی شود، بنابراین توانایی شناسایی حضور یک انسان، بطور گسترده می تواند دقت VCA هایی که بر روی محیط پیرامونی تمرکز دارند را افزایش دهد. با این میزان بالای دیتای آموزشی باکیفیت، مدل های تشخیص الگوی اشیاء، انسان و وسیله نقلیه برای کاربردهای نظارت تصویری دقیق تر شده اند.

در مورد محصولات مبتنی بر یادگیری عمیق بیشتر بدانید

هایک ویژن فناوری یادگیری عمیق (Deep Learning) را در خانواده ای از محصولات خود بکار گرفته است. این محصولات شامل دوربین های سری DeepinView و دستگاه های ضبط و سرورهای سری DeepinMind می گردد. این قبیل محصولات به مجموعه ای از ویژگی های هوشمند نظیر تشخیص چهره، تشخیص خودرو، تشخیص شیء، شمارش افراد، نقشه گرمایی و … مجهز شده اند.

اشتراک در خبرنامه

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.
دفتر مرکزی

تهران، خیابان ولیعصر، خیابان زعفرانیه، خیابان اعجازی، ساختمان ٣٩

کد پستی : ١٩٨٨٨٩٣٤٥۷

مرکز خدمات پس از فروش

تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان سرافراز، کوچه سوم ، پلاک ١٢

کد پستی : ۱۵۸۷۶۵۵۱۱٣

  • فکس

    ٨٩٣٩٥-٠٢١ داخلی ٠

تمامی کالاها و خدمات ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. 
دارنده پروانه عرضه خدمات ورود ، خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت پارس ارتباط می باشد. ١٣٩٨ – ١٣٨٣ ©