تصویربرداری حرارتی

تصویربرداری حرارتی

جهان را با روشی جدید ببینید

تکنولوژی تصویربرداری حرارتی چیست؟

طیف نور مرئی فقط بخش کوچکی از دسته ای از سیگنال های قابل تشخیص، یا امواج است که در طول ماده حرکت می کند. طیف الکترومغناطیسی، حاوی تابش از انواع متفاوت موج نامرئی است که هر یک دارای طول موج منحصربفردی هستند. تابش مادون قرمز (IR) یکی از این امواج است که دارای طول موج بیشتر از نور مرئی است و بنابراین توسط چشم انسان قابل مشاهده نیست.

هر شیئی با دمای بالاتر از صفر مطلق مقدار قابل تشخیصی از IR را از خود ساتع می کند. هرچه دمای شیء بالاتر باشد، IR بیشتر ساتع می شود. دوربین های حرارتی، با بهره گرفتن از مزیت تفاوت دمایی بین اشیاء، IR نامرئی را بصورت تصاویر گرمایی، تبدیل به «مرئی» می کنند.

دوربین های حرارتی بطور گسترده در صنعت نظارت تصویری، تشخیص آتش، کنترل محیطی، آنالیز پزشکی و سناریوهایی مانند مرزها، معادن، مزارع، فرودگاه ها، انبارها، کارخانه های خوشیدی، نیروگاه های برق و نمایندگی های خودرو کاربرد دارند.

ویژگی های دوربین های حرارتی هایک ویژن

سازگاری بی نظیر

دوربین های حرارتی هایک ویژن، با استفاده از ماژول اختصاصی تصویربرداری حرارتی، از سوژه های متحرک تصاویر ویدئویی درخشان و با وضوح بالا، با رزولوشنی بالغ بر ۶۴۰×۵۱۲ پیکسل ثبت می کنند. این نوع از بازتولید تصویر تحت تأثیر شرایط نوری نیست – نه نور بسیار بالا و نه نور بسیار پایین. این روش در مقایسه با تصویربرداری با استفاده از نور مرئی، از شرایط آب و هوایی مانند مه، دود و بخار، باران و برف تأثیر کمتری می پذیرد.

دوربین های حرارتی هایک ویژن، صرفنظر از مزایای اصلی تصویربردای IR، دارای عملکردهای نوآورانه ای برای سازگاری محیطی بیشتر هستند: قابلیت AGC برای کنترل خودکار بهره الکتریکی، قابلیت DDE برای نمایش جزئیات بیشتر و ۳D DNR برای کاهش سه بعدی نویز.

قابلیت AGC، دامنه دینامیک عکس را به گونه ای تنظیم می کند که تصویر نفوذپذیری سودمند را حفظ کند؛ DDE بر اساس الگوریتمی برای ناحیه مورد علاقه، جزئیات بیشتری در مورد تصویر ارائه می دهد؛ و ۳D DNR تأثیر پیکسل های داغ را به حداقل می رساند و باعث وضوح و شفافیت بیشتر تصویر می شود.

هوشمندی پیشرفته

بر طبق الگوریتم های یادگیری عمیق، دوربین های حرارتی هایک ویژن قابلیت فراهم سازی آنالیزهای رفتاری قدرتمند و دقیقی را دارند که شامل تشخیص عبور از خط، تشخیص ورود غیر مجاز، تشخیص ورود و خروج به/از یک ناحیه مشخص و … می شود. ویژگی هوشمند تشخیص انسان یا وسیله نقلیه، به کاهش هشدارهای اشتباهی ناشی از حیوانات، لرزش دوربین، فرو افتادن برگ ها یا سایر اشیاء غیر مرتبط کمک می کند و دقت هشداردهی را به سطح بالایی می رساند.

تشخیص دینامیک و مبتنی بر یادگیری عمیق منبع آتش، از مزیت کلان داده امنیتی هایک ویژن بهره می برد که حاوی ۱۰۰ هزار نمونه از اطلاعات اقلیمی جهانی برای تأمین بالاترین میزان دقت تشخیص ممکن است. دستگاه های فرانت اند ما آتش را بر اساس دیتای خام و فریم به فریم تشخیص می دهند و آنالیز تصویری دسته اول و هشداردهی سریع را تضمین می نمایند.

در مورد دوربین های حرارتی بیشتر بدانید

همه اشیایی که دمای آنها بالاتر از صفر مطلق باشد، از خود پرتو حرارتی ساطع می کند. این نوع پرتوها با چشم انسان دیده نمی شود اما امکان ثبت آن با سنسورهای دوربین های حرارتی وجود دارد. دوربین های حرارتی در مقایسه با دوربین های عادی (که نور مرئی را ثبت می کنند) در محیط های چالش برانگیزتری قابل استفاده هستند.

اشتراک در خبرنامه

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.
دفتر مرکزی

تهران، خیابان ولیعصر، خیابان زعفرانیه، خیابان اعجازی، ساختمان ٣٩

کد پستی : ١٩٨٨٨٩٣٤٥۷

مرکز خدمات پس از فروش

تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان سرافراز، کوچه سوم ، پلاک ١٢

کد پستی : ۱۵۸۷۶۵۵۱۱٣

  • فکس

    ٨٩٣٩٥-٠٢١ داخلی ٠

تمامی کالاها و خدمات ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. 
دارنده پروانه عرضه خدمات ورود ، خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت پارس ارتباط می باشد. ١٣٩٨ – ١٣٨٣ ©