مقالات
بروزرسانی firmware کیونپ

چگونه فریمور NAS کیونپ را بروزرسانی کنیم؟

QNAP به صورت دوره ای firmware های جدیدی را منتشر می سازد که شامل دستورالعمل هایی برای بروزرسانی یا بهبود ویژگی های نرم افزاری QTS (سیستم عامل ذخیره سازهای NAS) یا حفاظت از آن در برابر تهدیدات امنیتی است. ما توصیه می کنیم که وقتی نسخه جدیدی ارائه می شود؛ فریمور دستگاه NAS خود را بروزرسانی کنید. بروز نگهداشتن firmware ذخیره ساز NAS  منجر به بهبود عملکرد دستگاه شما، تعمیر عیوب گزارش شده و از بین بردن حفره های امنیتی خواهد شد.

سه روش برای بروزرسانی firmware دستگاه وجود دارد: Live update، بروزرسانی دستی و بروزرسانی به کمک Qfinder Pro. لطفا برای یادگیری هر روش به قسمت مربوطه به آن در ادامه مطلب مراجعه کنید.

توجه:

به منظور جلوگیری از بروزرسانی ناقص، لطفا قبل از شروع بروزرسانی مراحل احتیاطی زیر را طی کنید.

 1. بروزرسانی firmware نیازمند ریست کردن سیستم خواهد بود. بنابراین زمانی که به سرویس های NAS خود احتیاج دارید، بروزرسانی نکنید.
 2. از وجود اتصال پایدار بین کامپیوتری که میخواهید با آن بروزرسانی را انجام دهید و دستگاه NAS اطمینان حاصل کنید. از اتصال وایرلس برای بروزرسانی firmware ذخیره سازهای کیونپ استفاده نکنید.
 3. شما می توانید نام مدل دستگاه تان را روی دستگاه (معمولا روی برچسبی زیر یا پشت NAS وجود دارد) بیابید یا برای یافتن آن وارد محیط کاربری دستگاه NAS شوید. برای اطلاعات بیشتر، به نام مدل دستگاه و نسخه firmware ذخیره ساز تحت شبکه را بررسی کنید.
 4. نسخه firmware متناسب و مطابق دستگاه خود را دانلود کنید.
 5. به منظور حذف تصادفی دیتا، از اطلاعات NAS نسخه بکاپ تهیه کنید. این پشتیبان گیری باید شامل تنظیمات سیستم و دیتای مهم بوده و قبل از بروزرسانی firmware صورت گیرد.
 6. اگر دستگاه NAS شما اخیرا reboot نشده است، توصیه می کنیم قبل از بروزرسانی فریمور دستگاه را reboot کنید.
 7. به هیچ عنوان حین انجام بروزرسانی در فرآیند مداخله نکرده و یا NAS را خاموش نکنید. (از برق جدا نکنید)

ذخیره سازی و بازیابی تنظیمات ذخیره ساز NAS

با استفاده از ویژگی Backup/Restore  می توانید تنظیمات پیکربندی فعلی NAS را ذخیره کرده یا پیکربندی ذخیره شده قبلی را بازیابی کنید. برای استفاده از این ویژگی، به عنوان یک adminstrator (با حساب کاربری ادمین یا حسابی که متعلق به گروه کاربری ادمین است) وارد دستگاه شوید و به مسیر “Control Panel” > “Backup/Restore” بروید و گزینه  “Backup/Restore Settings” انتخاب کنید. روی گزینه  “Backup” کلیک کرده و پیکربندی پشتیبان را در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

اگر حین بروزرسانی فریمور با خطای غیر منتظره ای مواجه شدید، می توانید با استفاده از عملکرد  “Restore” در همان صفحه، نسخه ذخیره شده پیکربندی دستگاه را مجددا بارگذاری کنید.

آپدیت firmware کیونپ

Live update

قابلیت Live update می تواند به صورت خودکار آخرین نسخه firmware مناسب برای NAS کیونپ شما را بررسی کرده و آن را دانلود کند.

 1. به عنوان یک adminstrator وارد ذخیره ساز NAS خود شوید و به مسیر “Control Panel” > “Firmware Update” بروید و زبانه “Live Update”  را انتخاب کنید.
  live update کیونپ
 2. روی گزینه  “Check for Update” کلیک کنید تا یک پاپ آپ ظاهر شود که آخرین نسخه موجود را به شما اطلاع می دهد. علاوه بر این، شما می توانید گزینه “Automatically check if a newer version is available when logging into the NAS web administration interface” را انتخاب کنید. فعالسازی این گزینه باعث اطلاع رسانی حین ورود به NAS در خصوص نسخه های firmware منتشر شده اخیر خواهد شد.
  فریمور کیونپ
 3. گزینه “Automatically restart the system after firmware update”  را انتخاب کنید تا سیستم بعد از نصب firmware به صورت خودکار reboot شود. روی گزینه “OK”  کلیک کنید تا سیستم فورا ریستارت شود یا با کلیک کردن روی گزینه “Cancel” خودتان بعدا سیستم را restart کنید. برای اثرگذاری firmware جدید شما نیازمند ریستارت کردن سیستم خواهید بود. بروزرسانی فریمور نیازمند ریستارت کردن سیستم است. پس هنگامی که به سرویس های NAS احتیاج دارید، بروزرسانی نکنید.

بروزرسانی دستی

برای بروزرسانی دستی فریمور NAS مراحل زیر را طی کنید:

Model name و Firmware version دستگاه NAS خودتان را بررسی کنید

به عنوان یک adminstrator وارد محیط کاربری NAS شوید و به مسیر  “Control Panel” > “System Status” مراجعه کنید و سپس روی تب “System Information” کلیک کنید. این صفحه مدل دستگاه و نسخه فریمور را به همراه سایر اطلاعات سیستم نمایش خواهد داد.

تب system information درQTS

Firmware را دانلود کنید

 1. به وبسایت کیونپ (به نشانی http://www.qnap.com/download ) مراجعه کنید و مدل NAS خودتان را انتخاب کنید.
  دانلود فریمور کیونپ
 2. گزینه “Firmware” را انتخاب کرده و نسخه فریمور مدنظرتان را انتخاب کنید. روی آیکن
  NAS کیونپ
  کلیک کنید یادداشت های انتشار این نسخه فریمور را مطالعه کنید. یادداشت های انتشار (release notes) شامل دستورالعمل هایی خواهند بود که ممکن است نیاز به اعمال آنها داشته باشید.
  ذخیره ساز QNAP
 3. نسخه فریمور Global را انتخاب کنید.
 4. بر اساس تنظیمات مرورگرتان، محل ذخیره سازی را انتخاب کنید و دانلود را شروع کنید.
 5. هنگامی که دانلود کامل شد، می توانید به بروزرسانی NAS بپردازید.
توجه

به منظور جلوگیری از مواجهه با ایرادات نرم افزاری از دانلود کردن فریمورهای نسخه Beta (بتا) و نصب آن روی دستگاه هایی که در حال ارائه سرویس به شبکه هستند خودداری نمایید.

انجام بروزرسانی دستی

 1. به عنوان یک adminstrator وارد دستگاه شوید و به مسیر “Control Panel” > “Firmware Update” مراجعه کرده و تب “Firmware Update” را انتخاب کنید. با عمل به دستورالعمل های درج شده در صفحه، فریمور جدید را نصب کنید.
 2. روی گزینه “OK” کلیک کنید تا سیستم فورا ریستارت شود و اگر میخواهید بعدا ریستارت را انجام دهید، روی  “Cancel” کلیک کنید. به منظور اثر بخشی firmware جدید نیازمند ریستارت کردن سیستم خواهید بود.
 3. با مراجعه به   “Control Panel” > “System Logs” از انجام صحیح نصب اطمینان حاصل کنید.
  خرید محصولات کیونپ

بروزرسانی با استفاده از Qfinder Pro

Qfinder Pro روشی آسان برای بروزرسانی firmware تمامی دستگاه های با مدل یکسان در شبکه است. با استفاده از Qfinder Pro شما گزینه ای برای اعمال نسخه خاصی از firmware یا استفاده از آخرین فریمور موجود در بروزرسانی خودکار خواهید داشت.

اگر دستگاه NAS شما اخیرا reboot نشده است، لطفا قبل از بروزرسانی فریمور آن را reboot کنید.

 1. Qfinder Pro را اجرا کنید.
 2. “Tools” > ”Update Firmware” را انتخاب کنید.
  خرید NAS کیونپ
 3. برای بروزرسانی دستی “Path of the system firmware image file” را انتخاب کنید یا با انتخاب  “Automatically update the firmware to the latest version” دستگاه را به صورت خودکار به آخرین نسخه فریمور بروزرسانی کنید.
  کیونپ

اشتراک در خبرنامه

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

دفتر مرکزی

تهران، خیابان ولیعصر، خیابان زعفرانیه، خیابان اعجازی، ساختمان ٣٩

کد پستی : ١٩٨٨٨٩٣٤٥۷

مرکز خدمات پس از فروش

تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان سرافراز، کوچه سوم ، پلاک ١٢

کد پستی : ۱۵۸۷۶۵۵۱۱٣

 • فکس

  ٨٩٣٩٥-٠٢١ داخلی ٠

تمامی کالاها و خدمات ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. 
دارنده پروانه عرضه خدمات ورود ، خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت پارس ارتباط می باشد. ١٣٩٨ – ١٣٨٣ ©