info@pars-e.com +98-21-89395 شرکت پارس ارتباط افزار

هارد درایو ویژه ذخیره سازی تحت شبکه

هارد درایو ویژه ذخیره سازی تحت شبکه

هارد درایو ویژه ذخیره سازی تحت شبکه

در دنیای دیجیتال امروز، ذخیره سازی قابل اطمینان اطلاعات کاری، از اولویت های اصلی تمامی مشاغل به شمار می رود. بسیاری از کسب و کارهای کوچک و متوسط (SMB) جهت برطرف نمودن این دغدغه؛ از راهکار ذخیره سازی تحت شبکه NAS یا در اصطلاح Network Attached Storage استفاده نموده و کسب و کار خود را به سطح جدیدی از بهره وری ارتقا داده اند.
اما در این میان انتخاب حافظه مناسب جهت استفاده در دستگاه های NAS، تفاوت زیادی در کارایی سیستم کسب و کار شما ایجاد خواهد نمود. هارد درایوهای بهینه سازی شده برای دستگاه های NAS: ابزاری مناسب برای کار شما هنگام ایجاد و پیاده سازی یک راهکار NAS قابل اطمینان؛ نوع هارد درایو انتخابی جهت بکارگیری در دستگاه NAS باعث ایجاد تفاوت های بسیاری در عملکرد دستگاه خواهد شد. هارد درایو های مختلف، مانند چکش، آچار و دریل موجود در یک جعبه ابزار هستند؛ هر یک به نوبه خود ابزاری کاربردی به شمار می روند اما در عین حال برای مصارف مختلف ایجاد شده اند. برخی از هارد درایو ها جهت بکارگیری در سرورهای کوچک کاری، بعضی دیگر برای دیتا سنتر ها و دسته ای دیگر از آنها جهت بکارگیری در کامپیوترهای معمولی طراحی شده اند.

به عنوان مثال، شما می توانید در دستگاه NAS خودتان که چند جایگاه هارد درایو (bay) دارد، از هارد درایو های معمولی دسکتاپی استفاده کنید که قیمت کمتری دارند، اما باید به یاد داشته باشید که حین ایجاد تقاضا جهت دسترسی به اطلاعات توسط کاربران در طول زمان، عملکرد دستگاه کاهش بسیاری خواهد داشت. شما همچنین می توانید هارد درایوهای بسیار قدرتمند و گران قیمت حرفه ای را در دستگاه NAS نصب کنید، هر چند شاید کسب و کار کوچک و متوسط شما به دلیل محدودیت پهنای باند یا حتی چشمگیر نبودن بار کاری، هرگز نتواند از قابلیت های این هارد درایو بهره کامل ببرد. ممکن است برخی، درایوهایی با ظرفیت بالا و پروفایل کم مصرف ( هارد درایوی مانند archive HDD) را به شما توصیه کنند، در صورتی که این درایوها جهت بکارگیری در سیستم های NAS مناسب نبوده و کاربران از مدت زمان صرف شده جهت دسترسی به دیتا ناامید خواهند شد.

هر چند درایوهای دسکتاپی و همچنین archive HDD در کاربردهای خاص خود بسیار ایده آل عمل می کنند، اما جهت بکارگیری در راهکارهای NAS چندان مناسب به شمار نمی روند. اینجاست که شرکت سیگیت هارد درایوهای بهینه سازی شده جهت دستگاه های NAS را به بازار ارائه می دهد.چه چیز هارد درایوهای ویژه دستگاه های NAS را متفاوت می سازد؟

هارد دیسک های بهینه سازی شده جهت دستگاه های NAS، به نحوی ساخته شده اند که عملکرد بالا، قابلیت اطمینان و ظرفیت مورد نیاز شرایط فعلی و آینده کسب و کار شما را در اختیارتان قرار دهند.


عملکرد

شاید سوالی در ذهن شما شکل گیرد که چه چیز باعث عملکرد بهتر هارد درایوهای NAS HDD نسبت به هارد درایوهای دسکتاپی می گردد. دستگاه های NAS در مشاغل نه چندان بزرگ (SMB) اغلب جهت پشتیبان گیری، استریمینگ و بایگانی اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به دسترسی همزمان تعداد زیادی از کاربران به سیستم NAS، ذخیره سازی اطلاعات باید فوق العاده سریع انجام شود. هارد دیسک های دسکتاپی جهت ارائه عملکرد ایده آل به یک کاربر طراحی شده اند، اما هارد درایوهای ویژه NAS در این خصوص محدودیتی ندارند. هارد درایوهای بهینه سازی شده ویژه سیستم های NAS نظیر هارد درایو NAS HDD شرکت Seagate، از مهندسی خاصی در طراحی و تولید بهره می برند که بتوانند بار کاری همزمان مربوط به جریان اطلاعات چندین منبع دیتا را تحمل کنند و در عین حال هنگام ارائه دیتا تصادفی (random) نیز به خوبی عمل نمایند.


قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان یک عنصر حیاتی در سیستم های ذخیره سازی به شمار می رود که می تواند هزینه های کلی را کاهش داده و بازدهی کلی سرمایه گذاری مشتریان را افزایش دهد. در صورتی که از هارد درایوهای ویژه NAS در دستگاه ذخیره ساز تحت شبکه خود استفاده کنید، قابلیت اطمینان بسیار بالایی را تجربه خواهید نمود که شامل کاهش شانس از بین رفتن اطلاعات و افزایش زمان آماده به کار بودن دستگاه می باشد.
به عنوان مثال، هارد درایوهای ویژه NAS شرکت سیگیت دارای firmware ویژه ای هستند که قابلیت اطمینان کلی را نسبت به هارد درایو های دسکتاپی، تا 30% افزایش می دهد. کنترل های اضافی مربوط به بازیابی خطا که در firmware این هارد درایوها وجود دارد، سبب می شود در صورت استفاده از این درایو های در سیستم های مبتنی بر RAID، درایو همچنان فعال باقی مانده و از کار نیفتند که این امر در افزایش بهره وری کاری نقش بسیار مهمی ایفا می کند. مدیریت پیشرفته توان مصرفی، دمای فعالیت پائین و مقاومت هوشمند در برابر ارتعاشات از جمله ویژگی هایی هستند که به هارد درایو هایی نظیر Seagate Enterprise NAS HDD در فعالیت بی وقفه و شبانه روزی کمک کرده و استفاده از آنها را در سیستم های چند درایوی (multi-drive) ممکن می سازد.


ظرفیت

هارد درایوهای ویژه سیستم های NAS دارای ظرفیت های بالغ بر 6TB هستند که ظرفیتی بیشتر از درایوهای دسکتاپی معمول را عرضه می کنند. این درایوهای ظرفیت بالا در حالت کلی باعث کاهش هزینه های انجام شده به نسبت حافظه می گردند. علاوه بر این، ظرفیت اضافی ذخیره سازی را نیز می توان با پیاده سازی ساختار RAID ، جهت محافظت از اطلاعات مورد استفاده قرار داد.


ارزیابی هزینه ها

صرف هزینه جهت بکارگیری راهکارهای NAS ممکن است برای برخی از مشاغل سرمایه گذاری بزرگی به شمار رود، هر چند از آنجایی که بهره وری پائین و از دست دادن اطلاعات موانع بزرگی در مقابل رشد کسب و کار به شمار می روند؛ حاصل این سرمایه گذاری در میان مدت؛ با کارایی بالا و ذخیره سازی قابل اطمینان اطلاعات قابل مشاهده خواهد بود.
انتخاب ابزار مناسب هر کار در هر شرایط اهمیت فوق العاده بالایی دارد. ذخیره سازی اطلاعات را دست کم نگیرید. ابزار مناسب کسب و کار خود را انتخاب کنید و مطمئن باشید که درایوهای ویژه دستگاه های NAS می توانند تفاوت عمده ای در عملکرد سیستم NAS شما ایجاد کنند.


هارد درایو

hikvision
tplink
hilook
mikrotik
neffo
qnap
mercusys
seagate
AVS electronics
asrockr

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
دارنده پروانه عرضه ارایه خدمات ورود،خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
©2018,کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت پارس ارتباط می باشد.

رفتن به بالا