info@pars-e.com +98-21-89395 شرکت پارس ارتباط افزار

پروژه ساختمان مجلس اردن

HIKVISION

کنترل کامل ساختمان مجلس اردن

تمامی دولت های سر تا سر جهان، مساله ی ایمنی و امنیت نمایندگان منتخب مردم را فوق العاده جدی تلقی می کنند. همین موضوع سبب شد تا در اردن، بالغ بر 150 نماینده منتخب در پارلمان ملی؛ اخیرا تصمیم به ارتقای کامل سیستم نظارت تصویری مدار بسته (CCTV) ساختمان این مجلس گرفتند. هم اکنون بیش از 100 دوربین هایک ویژن، تمامی جنبه های این ساختمان عظیم نمایندگان و محوطه اطراف آن را تحت نظارت کامل قرار دادند. هر چند، این موضوع که تیم نصب و راه اندازی پروژه روزانه تنها 3 ساعت اجازه دسترسی داشتند؛ کمی فرآیند نصب را طولانی تر نمود.

معرفی

امپراطوری هاشمی اردن در ساحل شرقی رود اردن قرار دارد و به صورت گسترده به عنوان یکی از پایه های ثبات و مراکز دموکراسی در خاورمیانه به شمار میرود. قوه مقننه ی اردن شامل دو مجلس مستقل است: مجلس سنا (مجلس اعیان) با 75 نماینده که به صورت مستقیم توسط پادشاه انتخاب می شوند و مجلس نمایندگان (مجلس نواب) با 150 نماینده که توسط مردم انتخاب می گردند. اهمیت مجلس هر کشور بر کمتر کسی پوشیده است؛ لذا هنگامی که تیم امنیتی مجلس تصمیم به تعویض و ارتقای کامل سیستم مدار بسته ساختمان مجلس گرفت؛ نصب سریع و جایگزینی سیستم به عنوان اولویت اول مطرح نبود. بلکه امکان استفاده از ساختمان به صورت طبیعی و با امنیت مطلوب اهمیت وافری داشت؛ زیرا هزینه های ایجاد شده به دلیل تعطیلی مجلس بسیار قابل توجه می نمود. در نتیجه، این امر موجب اعمال محدودیت های فراوانی برای تیم نصب و راه اندازی پروژه گردید. آقای عمار عوامله – مدیر فناوری اطلاعات در مجلس – گفتند: "هنگامی که ما مشغول تعویض سیستم نظارتی و امنیتی ساختمان مجلس بودیم، این روند به نحوی برنامه ریزی شده بود که ساختمان مجلس همچنان کاربردی و قابل استفاده بود. بنابراین، ما برنامه تیم نصب و راه اندازی را به گونه ای تنظیم کردیم که روزانه فقط 3 ساعت مشغول نصب باشند و در عین حال بتوانند دقیقا طبق برنامه پیشرفت کنند. این یکی از چالش های اصلی این پروژه بود. چالش دیگر این پروژه، نیاز به طراحی سیستمی بود که بتواند پوشش کاملی از مناطق حساس ساختمان نظیر دفاتر اصلی مختلف، صحن مجلس نمایندگان، مرکز داده مجلس و دیوار اصلی حول کل ساختمان مجلس و ... ارائه دهد.

راهکار

شرکت هایک ویژن به عنوان طراح و مجری این پروژه انتخاب شد و راهکاری متشکل از بیش از 100 دوربین متصل به دستگاه های DVR 64 کاناله – موجود در اتاق کنترل اصلی – را ارائه داد. یکی دیگر از نکات قابل توجه این پروژه، انتخاب 9 مدل مختلف از دوربین های تحت شبکه از مجموعه دوربین های سری Easy IP و Smart IP بود. آقای عمار عوامله همچنین افزودند: "صرف نظر از محدودیت بودجه، پوشش کامل ساختمان اصلی و تمامی محوطه و ورودی های آن؛ یکی از موارد اصلی مد نظر ما در سیستم جدید بود که از طریق استفاده از دوربین های متعدد 1.3 MP و 3MP هایک ویژن از سری 2-series تحت شبکه محقق گردید. ما در این پروژه از حدود 100 دوربین از 2-series استفاده شد که اکثرا شامل دوربین DS-2CD2312-I و DS-2CD2332-I که دوربین های Mini Dome تحت شبکه ویژه فضاهای بیرونی بود. در عین حال برای تکمیل نیازهای پروژه، از 9 دوربین DS-2CD2212-I5 و DS-2CD2232-I5 که از نوع Bullet و دارای فناوری EXIR بهره بردیم. " انتخاب دوربین های Mini Dome، تصمیمی فوق العاده مناسب بود؛ این دوربین ها کیفیت مطلوبی را ارئه می دادند و همچنین دارای قابلیت هایی نظیر true day/night، برد IR بالغ بر 30 متر، حفاظت محیطی با استاندارد IP66، 3D DNR، DWDR و خنثی سازی نور پس زمینه (BLC) به صورت قابل برنامه ریزی بود که آنها را کاملا کاربردی می ساخت. در واقع، ما در شرایط کم نور تصمیم به استفاده از دوربین های EXIR Bullet گرفتیم؛ زیر برد IR این دوربین ها بیشتر و بالغ بر 50 متر است و این ویژگی آنها را کاملا کاربردی می سازد."

نظارت تصویری هوشمند

علاوه بر دوربین های سری Easy IP، تعداد از دوربین های تحت شبکه 4-Series هایک ویژن نیز نصب شد تا نقاط زیرساخت کلیدی را تحت پوشش قرار دهند. آقای عمار عوامله افزود:" ما پی بردیم که ویژگی های هوشمند نظیر تشخیص چهره، تشخیص صدا و نفوذ و ... می تواند به پرسنل اتاق کنترل ما در شناسایی خطرات احتمالی کمک شایانی کند. علاوه بر این، Codec هوشمند، IR هوشمند و تشخیص کیفیت ویدئو به صورت هوشمند؛ از جمله موارد ضروری در نقاطی است که به کیفیت بالای ویدئویی نیاز داریم." " یکی از موارد خاصی که مایلم به آن اشاره ای داشته باشم، دوربین Box هوشمند تحت شبکه 6 مگاپیکسلی مدل DS-2CD4065F است که ما پنج عدد از این دوربین ها را جهت برخورداری از پوشش حداکثری؛ در دیوار اصلی نصب نمودیم. هر یک از این دوربین ها قادر به ارائه ی سه استریم ویدئویی مستقل هستند و علاوه بر این، زوم دیجیتال در این دوربین نیز فوق العاده است."

درون اتاق کنترل

در اتاق کنترل، که به صورت شبانه روزی و بی وقفه فعال است؛ کامپیوتر هایی با پردازنده قدرتمند Core i7 با استفاده از نرم افزار مدیریت ویدئویی iVMS-4200 به چهار دستگاه NVR 64 کاناله مدل DS-9664Ni-XT دسترسی دارند. آقای عوامله خاطر نشان کرد: “دلیل بکارگیری این دستگاه های NVR پیشرفته، پشتیبانی کامل از رزولوشن 6 مگاپیکسلی دوربین های Box هوشمند بوده است تا بتوان با دقت کامل بر دیوار اصلی ساختمان مجلس نظارت نمود. علاوه بر این مجموعه این دستگاه های NVR با قابلیت پشتیبانی از 256 کانال دوربین؛ امکان گسترش سیستم در آینده را در اختیار ما قرار می دهد. همچنین، نرم افزار iVMS-4200 راهکاری قدرتمند و کامل جهت برطرف ساختن نیازهای مدیریتی ما به شمار می رود. این نرم افزار هوشمند بوده و ساختاری قابل دسترس دارد و به ما امکان می دهد تا به تعداد زیادی از داده های ویدئویی که جمع آوری می کنیم؛ به راحتی دسترسی داشته باشیم. یکی از ویژگی ها مهم این نرم افزار سادگی استفاده و نیاز به آموزش کم جهت بکارگیری آن می باشد."

کنترل کامل

" هر چند فرآیند نصب سیستم جدید، با توجه به محدودیت های زمانی ایجاد شده؛ بسیار چالش برانگیز بود، اما سیستم جدید یک موفقیت به شمار میرود زیرا تمامی نقاط کور سابق را تحت پوشش نظارت تصویری دقیق تجهیزات هایک ویژن قرار داده است. علاوه بر این، ما همچنان در نظر داریم تا سیستم امنیتی خود را گسترش دهیم و با توجه به رضایت خود؛ هایک ویژن را به سایر صاحب امتیازان پروژه ها نیز توصیه می کنیم." "من با اطمینان خاطر میگویم که راهکار نظارت تصویری هایک ویژن، باعث کنترل کامل ما روی ساختمان مجلس شده است و فرآیند کاری تیم امنیتی مجلس اردن را نیز بسیار ساده تر ساخته است."

hikvision
tplink
hilook
mikrotik
neffo
qnap
mercusys
seagate
AVS electronics
asrockr

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
دارنده پروانه عرضه ارایه خدمات ورود،خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
©2018,کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت پارس ارتباط می باشد.

رفتن به بالا