Qtier

Auto Tiering به کمک فناوری Qtier™

بهینه سازی مداوم دیتا در لایه های حافظه

فناوری Qtier™ امکان سطح بندی خودکار حافظه را فراهم می سازد که در این فرآیند دیتای پرکاربرد (hot data) به صورت خودکار به لایه هایی از حافظه منتقل می شوند که عملکرد بالاتری دارند و دیتای سرد (cold data) به درایوهایی با ظرفیت بالاتر انتقال می دهد تا کسب و کارهای مختلف بتوانند به صورت همزمان از عملکرد بالای سیستم NAS و هزینه کم نگهداری حافظه بهره مند شوند.

پاسخ به تقاضای شما برای حافظه ای کارآمدتر

با توجه به مقرون به صرفه تر شدن قیمت درایوهای SSD، تقاضا برای حافظه هایی با عملکرد بالا افزایش یافته است. با توجه به مزایای IOPS بالا و زمان پاسخگویی پائین، SSD ها می توانند بهره وری را در کاربردهای دیتا سنتر که نیازمند عملکرد بالا و پایدار هستند، افزایش دهند. هرچند، هزینه هر گیگابایت حافظه SSD همچنان بالاتر از هارد درایوهای رایج است و این موضوع همچنان استفاده از HDD را در سناریوهای ذخیره سازی دیتای سرد (با دسترسی کم) در حجم بالا؛ مقرون به صرفه تر می سازد.

به منظور پاسخ گفتن به تقاضای ذخیره سازی در سطح سازمانی، کیونپ فناوری Qtier (لایه بندی خودکار QNAP) را طراحی کرده است که سرعت SSD ها و ظرفیت HDD ها را در یک سیستم NAS ترکیب می سازد. Qtier با استفاده از یک کنترلر پیشرفته 12Gb/s SAS می تواند به صورت خودکار دیتا را بر مبنای بسامد دسترسی به آن منتقل سازد. این فناوری سبب بهبود عملکرد کلی سیستم تحت پیچیده ترین بارهای کاری و کاربردهای سروری می گردد و در عین حال ظرفیت ذخیره سازی بالایی را در اختیار دیتای سرد قرار می دهد.

مدیریت هوشمند دیتا

Qtier یک سیستم مدیریت حافظه چند لایه است که به صورت خودکار فعال ترین داده ها را به درایوهایی با عملکرد بالا منتقل می سازد و در عین حال داده هایی با فعالیت کمتر را به درایوهایی با ظرفیت با انتقال می دهد. این فناوری با پشتیبانی از وظایفی از قبیل پیش بینی عملکرد مورد نیاز، طراحی قالب و جابجایی دیتا بر اساس عملکرد و بودجه، بار کاری مدیران شبکه را کاهش می دهد.

هنگام ایجاد یک Storage Pool باید Auto-tiering را فعال کنید

به منظور دستیابی به سطح مورد نیاز از عملکرد و مزایای اقتصادی، دیتا بر مبنای بسامد دسترسی دسته بندی می گردد. سطح سرویس هایی نظیر زمان پاسخگویی و زمان اجرا باید از قبل اندازه گیری و ارزیابی شوند تا بتوان تصمیم گرفت که کدام دیتا باید در زمان تعیین شده در یک لایه خاص ذخیره شود.

معماری auto-tiering کیونپ

انتقال دیتا بر اساس بروزرسانی های مبتنی بر تراکنش

سیستم NAS، بر اساس مرتب سازی نتایج محاسبات توسعه یافته توسط کیونپ؛ بلوک های دیتایی با وزن بالاتر را به صورت خودکار به لایه بالاتر منتقل می کند (به عنوان مثال بلوک های دیتا را از گروه HDD RAID به گروه SSD RAID جابجا می شوند). در این مرحله جابجایی دیتا و بروزرسانی متادیتا با IO عادی سیستم تداخلی نخواهند داشت؛ بنابراین، بروزرسانی های مبتی بر تراکنش هیچ مشکلی در یکپارچگی داده ها ایجاد نخواهد نمود.

شما در این مرحله می توانید آمار تمامی داده های در انتظار پردازش و دیتای پردازش شده را در اختیار داشته باشید. اگر مدیران شبکه بخواهند وظایف مدیریتی خود را انجام دهند یا به منظور ایجاد یک اتصال خارجی نیاز به پهنای باند بیشتری داشته باشند؛ در این مرحله می توانند جابجایی دیتا را متوقف سازند. علاوه بر این، اختصاص وزن می تواند به تنظیم تخصیص پهنای باند یا کاهش تداخل بین IO خارجی و جابجایی داخلی دیتا کمک نماید.

مزایای استفاده از فناوری Qtier

کارایی بهینه حافظه

بهینه سازی مداوم دیتا بین SSD های عملکرد بالا، درایوهای SAS  و دیسک های SATA با ظرفیت بالا بر مبنای بسامد دسترسی.

عملکرد بالا

بهبود عملکرد کلی سیستم از آنجایی که دیتای فعال به لایه های سریع تر حافظه به منظور تسریع وظایف در حال اجرا.

صرفه جویی در هزینه

کسب و کارها می توانند تنها تعداد SSD مورد نیاز را خریداری کرده، و در هزینه خرید فناوری گرانقیمت Flash صرفه جویی کنند.

راه اندازی آسان

با استفاده از Storage Manager سیستم عامل QTS می توان برای هر یک از لایه ها RAID Group ایجاد کرد، زمان بندی را تنظیم نمود و بدین صورت راه اندازی انجام شده است.

برنامه ریزی

قابلیت Auto Tiering را در مواقعی مانند آخر هفته یا بعد از ساعت کاری تنظیم کنید تا بهترین عملکرد سیستم را در اوج شلوغی ساعات کاری در اختیار داشته باشید.

تحلیل عملکرد

تاریخچه گزارشات را برای آمارهای Auto Tiering بررسی کنید تا دقت سیاست های auto-tiering را ارزیابی نمایید.

نکات برجسته Qtier 2.0

یادگیری خودکار

Qtier 2.0 هوشمند قادر به تحلیل خوانش و نگارش I/O در storage pool ها است تا بهترین زمان و سرعت انتقال بهینه به منظور پردازش automatic tiering تعیین گردد. این یادگیری به صورت روزانه ادامه می یابد و به دستیابی به بهینه ترین حالت ذخیره سازی ادامه می یابد.

Qtier مبتنی بر تقاضا

شما بدون نیاز به فعالسازی Qtier حین ایجاد یک storage pool، در هر مرحله قادر به پیکربندی آن هستید. شما می توانید به شکلی انعطاف پذیر SSD ها یا یک کارت QM2 PCIe نصب کرده یا یک واحد توسعه را در زمان دلخواه به NAS متصل کنید، سپس با استفاده از Storage Manager یک لایه جدید به Storage Pool موجود اضافه کرده و نهایتا Qtier را فعال سازید.

عملکرد بالاتر با Qtier آگاه به IO

حافظه SSD لایه بندی شده دارای یک فضای رزرو شده مشابه حافظه کش است تا بتواند I/O های پرتراکم را به صورت لحظه ای مدیریت کند. هنگامی که فضای کافی در لایه SSD وجود نداشته باشد، این ویژگی با جلوگیری از ناتوانی سیستم در شتاب دهی به برنامه هایی با IOPS بالا؛ عملکرد سیستم را تضمین می کند.

اولویت بندی تخصیص

Qtier 2.0 از  “On-Demand Allocation Priority” پشتیبانی می کند. مدیران شبکه می توانند لایه حافظه را به صورت دستی برای یک پوشه تنظیم کنند تا دیتای جدید در آن قرار گیرد. این ویژگی یک انعطاف پذیری قابل سفارشی سازی را ارائه می دهد که به کمک آن می توان حافظه لایه بندی شده را در تناسب با سیستم و تقاضای برنامه های ترکیب بندی نمود که در نتیجه به استفاده حداکثری از SSD ها برای وظایفی با IOPS منجر می گردد.

ایده آل برای سناریوهای پیچیده مجازی سازی

با فناوری Qtier، سیستم های NAS کیونپ یک راهکار tiering ارائه می دهد که کارایی بهینه حافظه را تشخیص داده و عملکرد را تقویت می کند و این سیستم را به بهترین و مقرون به صرفه ترین راهکار ذخیره سازی برای محیط هایی نظیر مجازی سازی که شامل بار کاری متغیر است، بدل می سازد.

اشتراک در خبرنامه

این فرم تماس غیرفعال است زیرا شما از قبول سرویس Google reCaptcha که لازم است برای اعتبارسنجی پیام‌های ارسالی توسط فرم خودداری کنید امتناع کردید.
 • دفتر مرکزی

  تهران، خیابان ولیعصر، خیابان زعفرانیه، خیابان اعجازی، ساختمان 39

  کد پستی: 1988893457

 • مرکز خدمات پس از فروش

  تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان سرافراز، کوچه سوم، پلاک 12

  کد پستی: 1587655114

 • فکس

  021-89395 داخلی 0

تمامی کالاها و خدمات ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. 
دارنده پروانه عرضه ارایه خدمات ورود،خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی 
©2018,کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت پارس ارتباط می باشد.