مدیریت RAID

مدیریت RAID

مدیریت انعطاف پذیر RAID، ارتقا و انتقال

انعطاف پذیری در مدیریت RAID

دستگاه های NAS کیونپ انواع مختلف RAID را که دارای سطوح مختلفی از عملکرد و افزونگی دیتا هستند را تحت پشتیبانی قرار می دهد. بنا بر تعداد هارد درایوهای موجود در NAS های مختلف امکان انتخاب RAID های 0، 1، 5، 6، 10، 50، 60 و پیکربندی hot spare وجود دارد.

کارکرد مداوم سرور حتی هنگام توسعه یا انتقال RAID ها

توسعه یک گروه RAID

شما می توانید حداکثر ظرفیت ذخیره سازی گروه RAID را از طریق جایگزین کردن هارد دیسک های این گروه با هارد دیسک هایی با ظرفیت بالاتر افزایش دهید. این فرآیند حتی زمانی که گروه RAID آنلاین و در دسترس کاربران می باشد، قابل انجام است.

تغییر نوع RAID یک گروه RAID

هنگامی که اهمیت اطلاعات سیستم افزایش یابد، شما با افزایش تعداد درایوها می توانید نوع RAID را به یکی از انواع RAID های 1، 5 و یا 6 تغییر داده و از سیستم تک درایوی انتقال یابید. این فرآیند انتقال بنحوی قابل انجام است که آسیبی به دیتا و یا نقصی در دسترسی کاربران ایجاد نگردد.

تشخیص خودکار ترتیب RAID

حتی اگر هارد درایوها با ترتیب یکسان نصب نشده باشند، تشخیص خودکار ترتیب RAID تضمین می کند که اطلاعات ذخیره شده در RAID در یک دستگاه NAS جدید نیز قابل استفاده باشد. بدین ترتیب جابجایی دیتا بین سیستم های NAS بسیار آسان می گردد!

درایوهای hot spare سراسری و اختصاصی RAID

اختصاص یک درایو hot spare سبب محافظت بیشتر در برابر از بین رفتن اطلاعات می گردد. اگر یک درایو خاص در یک گروه RAID از کار بیافتد، گروه RAID مجددا با استفاده از درایو hot spare بازسازی خواهد شد و سایر درایوهای سالم نیز به عملکرد مداوم سیستم کمک خواهند کرد. درایوهای hot spare سراسری می توانند بین گروه RAID های مختلف به اشتراک گذاشته شود.

فناوری پیشرفته بازیابی خطای خوانش RAID

اگر به دلیل وجود بلوک های بد در یک هارد درایو خطای خوانش رخ دهد، دیتای صحیح در بلوک های بد به صورت خودکار و به کمک سایر هارد درایوهای سالم بازیابی می شود. کاربران همواره به دیتای صحیح دسترسی خواهند داشت. این فرآیند در پس زمینه انجام می پذیرد تا در تجربه کاربری شما خللی وارد نگردد.

بازیابی یک گروه RAID

در شرایطی که هارد دیسک به صورت تصادفی از دستگاه جدا شود یا کابل SATA دچار نقص گردد، سیستم پس از نصب مجدد هارد درایوها در آن تنها با یک کلیک امکان بازیابی اطلاعات و بازگشت به حالت قبلی خود را خواهد داشت.

اشتراک در خبرنامه

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.
دفتر مرکزی

تهران ، خیابان ولیعصر ، خیابان زعفرانیه ، خیابان اعجازی ، ساختمان ٣٩

کد پستی : ١٩٨٨٨٩٣٤٥۷

مرکز خدمات پس از فروش

تهران ، خیابان شهید بهشتی ، خیابان سرافراز ، کوچه سوم ، پلاک ١٢

کد پستی : ۱۵۸۷۶۵۵۱۱۴

  • فکس

    ٨٩٣٩٥-٠٢١ داخلی ٠

تمامی کالاها و خدمات ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. 
دارنده پروانه عرضه خدمات ورود ، خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت پارس ارتباط می باشد. ١٣٩٨ – ١٣٨٣ ©