JBOD مجازی

Virtual JBOD

استفاده ایده آل از ظرفیت ذخیره سازی بین چند دستگاه NAS کیونپ

VJBOD (مخفف Virtual JBOD) یک فناوری توسعه ظرفیت است که منابع ذخیره سازی مازاد یک دستگاه NAS کیونپ به منظور توسعه فضای ذخیره سازی یک دستگاه QNAP NAS دیگر بکار می رود. این فناوری نه تنها شما را قادر می سازد تا Volume ها و storage pool های مجازی را در NAS خود ایجاد کنید؛ بلکه بتوانید بهترین استفاده را از فضای ذخیره سازی چندین دستگاه NAS کیونپ ببرید.

تخصیص فوری و لحظه ای ظرفیت ذخیره سازی

هنگامی که چند دستگاه NAS کیونپ داشته باشیم، یا وقتی که فورا نیاز به توسعه ظرفیت حافظه داشته باشیم؛ چطور می توان بهترین استفاده را از فضای دستگاه NAS داشت؟ با VJBOD کاربران درجه بالایی از انعطاف پذیری و توانایی های توسعه لحظه ای را در اختیار خواهند داشت که امکانات و مزایای مختلفی دارد. این امکانات خصوصا در معماری ذخیره سازی در کسب و کارهای کوچک و متوسط بسیار کارآمد است. با استفاده از VJBOD کیونپ می توان فورا فضای ذخیره سازی را از یک QNAP NAS دیگر به عنوان iSCSI LUN اختصاص داد. سپس با بکارگیری این iSCSI LUN می توان storage pool ایجاد کرد، اسنپ شات گرفت، از اسنپ شات ها نسخه رونوشت تهیه کرد یا فایل های چندرسانه ای را در کتابخانه رسانه ها در NAS فهرست نمود.

ایجاد ذخیره سازی قدرتمند VJBOD با شبکه فوق العاده پرسرعت 40GbE

VJBOD یک JBOD مبتنی بر ذخیره سازی نرم افزاری است که انعطاف پذیری بالاتری دارد و امکان توسعه آنلاین ظرفیت ذخیره سازی را ارائه می دهد. VJBOD به صورت ذاتی از iSCSI SAN پشتیبانی کرده و با اتصال شبکه 10GbE/40GbE انتقال پرسرعت اطلاعات را تضمین می کند. در مقایسه با انتقال single-LAN ، دستگاه NAS کیونپ که دارای چند پورت اترنت باشد قادر به پشتیبانی از port trunking (ادغام لینک ها) است که این امر سبب افزایش پهنای باند و دسترسی به اتصال ایمن در برابر قطعی شبکه خواهد بود. به کمک port trunking، ترافیک شبکه نیز به صورت خودکار به صورت متعادل بین تمامی دستگاه های متصل توزیع خواهد شد.

VJBODJBOD
رابط اتصالEthernet (1GbE, 10GbE, 40GbE) USB 3.0, SAS 6Gb or 12Gb
حداکثر تعداد دستگاه های متصل8 virtual disks (multiple disks can be added from the same remote NAS) Depends on NAS model (1~8 expansion units)
روش اتصال Network Single connection or daisy-chained
افزونگی اتصال Supports Port Trunking Not supported
سناریوی کاربردیMultiple QNAP NAS units offering storage utilization flexibility while maintaining the highest availability. Expand local storage pools on a single QNAP NAS.

اتصال حداکثر 8 سیستم NAS از راه دور به منظور توسعه فضای ذخیره سازی.

VJBOD به یک سیستم NAS کیونپ اجازه می دهد تا از پتانسیل عظیم ذخیره سازی حداکثر 8 دستگاه NAS به صورت از راه دور بهره ببرد و به صورت همزمان از واحدهای توسعه QNAP نیز استفاده کند. با فراهم آمدن امکان توسعه به کمک واحدهای توسعه فیزیکی و VJBOD، شما می توانید به بالاترین نرخ بهره وری از فضای ذخیره سازی دست یابید تا به نیازهای خود در زمینه ذخیره سازی و پشتیبان گیری از دیتایی با حجم زیاد پاسخ گویید.

بازیابی خودکار حافظه VJBOD پس از اتصال مجدد اتوماتیک

بر خلاف نبود حالت محافظت در توسعه محلی JBOD، در VJBOD یک مکانیزم پیشرفته جهت مدیریت قطعی اتصال مورد استفاده قرار گرفته است. اگر دستگاه NAS راه دور با قطعی برق، قطعی اتصال یا تغییر در آدرس IP مواجه شود، شما هشدارهایی را در قسمت اعلان های QTS دریافت خواهید کرد. سیستم NAS نیز به صورت خودکار اقدام به اتصال مجدد و بازیابی حافظه VJBOD خواهد نمود.

رابط کاربری گرافیکی و آسان

راه اندازی Virtual JBOD نیاز به اعمال دستورات یا روند پیچیده ای ندارد. تنها کافیست مراحل “Create Virtual Disk” را طری کنید تا بتوانید به جستجوی NAS های راه دور بپردازید، سپس ظرفیت موجود را بررس کرده و فضای ذخیره سازی را به عنوان یک دیسک مجازی به درایو خود بیافزایید. سپس می توانید آزادانه به استفاده و مدیریت این دیسک مجازی در Storage Manager بپردازید تا همزمان از انعطاف پذیری بالا و بهره وری کامل از فضای ذخیره سازی بهره مند گردید.

ایجاد هوشمندانه ترین واحد توسعه به کمک Qtier

شما می توانید با استفاده از یک Qtier NAS به عنوان VJBOD اقدام به کاهش بار و تخصیص مجدد دیتایی که نیازمند منابع محاسباتی از QNAP NAS میزبان نموده و بدین ترتیب بالاترین عملکرد NAS میزبان را حفظ کنید.

درباره Qtier بیشتر بدانید>>

اشتراک در خبرنامه

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.
دفتر مرکزی

تهران ، خیابان ولیعصر ، خیابان زعفرانیه ، خیابان اعجازی ، ساختمان ٣٩

کد پستی : ١٩٨٨٨٩٣٤٥۷

مرکز خدمات پس از فروش

تهران ، خیابان شهید بهشتی ، خیابان سرافراز ، کوچه سوم ، پلاک ١٢

کد پستی : ۱۵۸۷۶۵۵۱۱۴

  • فکس

    ٨٩٣٩٥-٠٢١ داخلی ٠

تمامی کالاها و خدمات ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. 
دارنده پروانه عرضه خدمات ورود ، خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت پارس ارتباط می باشد. ١٣٩٨ – ١٣٨٣ ©