info@pars-e.com +98-21-89395 شرکت پارس ارتباط افزار

شبکه وایرلس ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای سازی تحت شبکه

شبکه وایرلس ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای  سازی تحت شبکه

چگونه با استفاده از محصولات tp-link یک شبکه وایرلس ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای ایجاد کنیم؟

امروزه، تقریبا یک شعبه از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در تمامی مناطق شهری به چشم می‌خورد. این فروشگاه‌ها چندان بزرگ نیستند، اما قادر به ارائه گستره وسیعی از محصولات و خدمات به مشتریان خود هستند. این قبیل فروشگاه‌ها، جهت جذب مشتری بیشتر و دستیابی به رضایت مشتریان؛ می‌بایست ایجاد یک شبکه وایرلس پایدار، مقرون به صرفه و در دسترس را مد نظر قرار دهند تا مشتریان تجربه‌ای کم‌نظیر از خرید را بدست آورند. روترهای SMB و اکسس پوینت‌‌های ویژه فضاهای داخلی tp-link به نحوی طراحی شده‌اند تا عملکرد و پایداری بالا و سادگی را همزمان ارائه دهند و بهترین انتخاب جهت بکارگیری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به شمار می‌روند.
نیازهای اساسی شبکه وایرلس ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای چیست؟ معمولا، یک شبکه وایرلس ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای می بایست دارای شرایط زیر باشد:

1- شبکه وایرلس می‌بایست تمامی فروشگاه را تحت پوشش قرار داده و هیچ نقطه کوری نداشته باشد.

2- دفتر مرکزی این فروشگاه‌ها محلی است که سیاست کاری و برنامه بازاریابی هر یک از فروشگاه‌ها را تعیین می‌کند. شبکه وایرلس باید به شکلی طراحی شود که نام وایرلس، شرایط امنیتی و پورتال تائید هویت یکسانی در شعبه‌های مختلف داشته باشد.

3- طراحی ساده و زیبا، پشتیبانی از PoE و راحتی در نصب و راه‌اندازی از جمله مواردی است که باید مد نظر قرار گیرد.

4- قابلیت کنترل متمرکز. ضروری است که تمامی اکسس پوینت‌ها به صورت هماهنگ از طریق دفتر مرکزی قابل پیکربندی و مدیریت باشند؛ و تنها یک مدیر شبکه در دفتر مرکزی بتواند تمامی اکسس پوینت‌ها را تحت نظر قرار داده و بازخورد متناسب را ارائه دهد.

چه نوع راهکاری می‌تواند نیازهای شبکه وایرلس ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای را برطرف سازد؟

شرکت TP-Link یک راهکار کامل شامل توپولوژی شبکه، ویژگی محصولات و پارامترهای کلیدی را طراحی نموده است که به شرح زیر می‌باشد:
شبکه وایرلس ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای  سازی تحت شبکه

توپولوژی
نکاتی در خصوص پیاده‌سازی این توپولوژی شبکه:

هنگامی که شروع به پیاده‌سازی اکسس پوینت‌های وایرلس می‌کنید، محل و تعداد دستگاه‌های مورد استفاده کاملا به قدرت سیگنال و تداخل امواج موجود در اطراف محل بستگی دارد. راهکار همواره به دلیل تنوع محیط نصب، متفاوت است، لذا شدیدا توصیه می‌شود که اکسس پوینت‌ها را نصب کرده و قدرت انتقال و تثبیت کانال‌های سیگنال را پس از اندازه‌گیری پارامترهای محیطی انجام دهید. معمولا، سه نکته زیر باید به صورت اساسی مورد توجه قرار گیرد:

1- قدرت انتقال و پوشش سیگنال
پوشش یک اکسس پوینت (AP) محدود است، اما ما می‌توانیم قدرت انتقال را تنظیم نموده و آن را بهینه‌سازی نماییم. از آنجایی که الگوی لوب (lobe pattern) اکسس پوینت‌های سقفی دارای محدودیت است، یک اکسس پوینت (AP) تنها می‌تواند محدوده‌ای بالغ بر 10- 14 متر را تحت پوشش قرار دهد، هر چند پوشش واقعی باید پس از اندازه‌گیری‌های محیطی جهت نصب بهتر مد نظر قرار گیرد.

2- توزیع کانال‌های سیگنال
یکی دیگر از پارامترهایی که باید حین راه اندازی شبکه وایرلس مورد توجه واقع شود، تصادم کانال‌ها می‌باشد. از بین 13 کانال موجود در باند فرکانسی 2.4GHz، تنها 3 باند فرکانسی هستند که با دیگر باندها همپوشانی و تداخل ندارند، که کانال‌های مشهور 1، 6 و 11 می‌باشند. ما جهت جلوگیری از تصادم کانال‌ها، می‌بایست کانال‌های 1، 6 و 11 را انتخاب نموده و آن‌ها را به صورت متناوب نصب کنیم.

3- تعداد مشترکین
اکسس پوینت باید این توانایی را داشته باشد که به تمامی مشترکین موجود در محوطه تحت پوشش خود سرویس ارائه دهد. یکی از نمودارهای شماتیک در شکل زیر نمایش داده شده است: نکات قابل توجه این راهکار چیست؟
راهکاری که شرکت تی پی لینک ارائه می‌دهد شامل ویژگی‌های زیر است:
• نصب و پیاده‌سازی آسان
• محصولات سری EAP با بهره‌گیری از طراحی قابل نصب روی سقف و ظاهر زیبا، همچنین پشتیبانی از PoE استاندارد به عنوان انتخابی ایده‌آل مطرح می گردند.
• قابلیت Auto roaming
• نرم افزار مدیریتی EAP Controller قادر است تعداد زیادی از اکسس پوینت‌های EAP که دارای SSID مشابه هستند، مدیریت نماید و مشترکین می توانند با نزدیک شدن به سایر دستگاه‌های EAP به صورت خودکار به آن اکسس پوینت متصل شوند.
• دسترسی بالا
• پشتیبانی از قابلیت متعادل‌سازی بار (Load Balance) که کمک آن می‌توان حداکثر تعداد مشترکین متصل به یک دستگاه EAP را محدود ساخت تا از افزایش بیش از حد بار جلوگیری گردد؛ علاوه بر این، پشتیبانی از عملکرد Band Steering که با استفاده از آن مشترکین را به شبکه 5G متصل نمود. این دستگاه‌ها از ویژگی Airtime fairness پشتیبانی می‌نمایند که می‌تواند به بهبود توان کلی شبکه کمک کند.
• توسعه بالا
• پشتیبانی از روش‌های متنوع تائید هویت مشترکین نظیر RADIUS، voucher و بسیاری متدهای دیگر. این محصولات همچنین می‌توانند با سرور پورتال اکسترنال و certificate server اکسترنال نیز کار کند.
• مدیریت آسان
• نیازی به خرید ACهای سخت‌افزاری گران‌قیمت وجود ندارد. تمامی دستگاه‌های EAP را می‌توان به صورت مرکزی از طریق رابط کاربری تحت وب دستگاه controller، مدیریت کرده و تحت نظارت قرار داد.
با انتخاب چه محصولاتی می‌توان شبکه وایرلس ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای را ایجاد نمود؟
فهرستی از محصولات tp-link جهت مراجعه و بررسی در زیر آورده شده است که قابل ارجاع می باشد:نوع راهکار طبقه‌بندی محصول شماره مدل راهکار
راهکار پربازده روتر TL-ER6120 پشتیبانی از متعادل‌سازی هوشمند بار، Policy Routing و Link Backup
IPsec VPN، PPTP VPN، L2TP VPN
ویژگی‌های فراوان امنیتی شامل بازبینی ARP، دفاع DoS، فیلتر دامنه URL/keyword و کنترل دسترسی
راهکار پربازده سوئیچ Core T2700G-28TQ فناوری انبوه‌سازی فیزیکی تا هشت واحد و پهنای باند روتر 320Gbps برای مقیاس‌پذیری بالا و efficient redundancy را پشتیبانی می‌کند.
پشتیبانی از Static Routing و VLAN
استراتژی حفاظت امنیتی کامل
پشتیبانی از کنترل دسترسی
راهکار پربازده سوئیچ POE TL-SG3424P پشتیبانی از 24 پورت 802.3at/af-compliant POE+ با تامین انرژی 320w
پشتیبانی از Static Routing و VLAN
• محدودسازی IP-MAC-Port-VID، ACL، امنیت پورت، دفاع DoS، کنترل طوفان، جستجوگر DHCP، احراز هویت 802.1X و Radius استراتژی‌های امنیتی فراوانی را در اختیار شما می‌گذارد.
راهکار پربازده EAP EAP330 سرعت‌های تا 1.9Gbps بر روی وای-فای دو بانده همزمان با فناوری‌های MIMO و Turbo QAM.
فناوری‌های Airtime Fairness، Beam forming و Band Steering عملکرد بهینه RF را برای کاربردهای در سطح کسب‌وکار تضمین می‌کند.
تراکم لینک به دو پورت گیگابیت اترنت می‌رسد تا تنگنای ظرفیت برگشت شبکه را ببخشد.
پشتیبانی PoE (802.3af) و طراحی قرارگیری ساده، نصب انعطاب‌پذیر و راحت را امکان‌پذیر می‌سازد.
راهکار مقرون‌به‌صرفه روتر TL-ER6020 پشتیبانی از متعادل‌سازی هوشمند بار، Policy Routing و Link Backup
IPsec VPN، PPTP VPN، L2TP VPN
ویژگی‌های فراوان امنیتی شامل بازبینی ARP، دفاع DoS، فیلتر دامنه URL/keyword و کنترل دسترسی
راهکار مقرون‌به‌صرفه سوئیچ Core T1600G-28TS فناوری انبوه‌سازی فیزیکی تا هشت واحد و پهنای باند روتر 320Gbps برای مقیاس‌پذیری بالا و efficient redundancy را پشتیبانی می‌کند.
پشتیبانی از Static Routing و VLAN
استراتژی حفاظت امنیتی کامل
پشتیبانی از کنترل دسترسی
راهکار مقرون‌به‌صرفه سوئیچ POE TL-SG1008PE مجهز به بیش از 8 پورت PoE-supported برای انتقال داده و انرژی از طریق یک کابل واحد.
طراحی اتصال و استفاده ساده، بدون نیاز به پیکربندی
راهکار مقرون‌به‌صرفه EAP EAP220 پشتیبانی PoE (802.3af) و طراحی قرارگیری ساده، نصب انعطاب‌پذیر و راحت را امکان‌پذیر می‌سازد.
کپتیو پورتال یک روش ساده برای احراز هویت مهمان‌های وای-فای تامین می‌کند.
WPA/WPA2-enterprise، 802.1X با RADIUS امنیت حراز هویت را تامین می‌کند و شناسایی اکسس‌پوینت rogue امنیت WLAN را تامین می‌نماید.
پورت گیگابیت اترنت کاربرد bandwidth-intensive یا انتقال مالتی‌مدیا را امکان‌پذیر می‌سازد.
mikrotik
seagate
tplink
qnap
asrockr
hikvision

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
دارنده پروانه عرضه ارایه خدمات ورود،خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
©2014,کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت پارس ارتباط می باشد.

رفتن به بالا